Właściwa kreacja na miesiące letnie

2016-05-30 00:28

Lato może być upalne i dla niektórych osób w konsekwencji niewygodne. W ciepłych miesiącach organizm traci wilgoć a to może powodować rożne problemy zdrowotne, głównie zważywszy na odwodnienie. Lecz będziesz zaskoczony tym, iż nie tylko klimatyzator a Twoje ubrania mogą stać się też bardzo pomocne w utrzymaniu ciała w odpowiedniej temperaturze.

Oto parę prostych wzmianek i technik, które pomogą Ci zaktualizować swoją odzież i w właściwy sposób przygotować się do nadchodzącego sezonu letniego.

Kluczem jest tkanina

Niektóre tkaniny jak czysta bawełna i len są znane z lepszego funkcjonowania na skórę w strefach wysokich temperatur. Jeśli o tym mówimy, to należy wybierać materiały, które pozwalają skórze oddychać. Pory w tkaninie pozwalają na przepływ powietrza, a to ochładza ciało.

Noś luźne ubrania

Lato to niedobry czas aby nosić obcisłe rzeczy. Jest tak dlatego, iż kiedy ubrania zbliżą się do skóry nie dają sposobności, by pot wyschnął. Stopniowo kończy się to uczuciem dyskomfortu, a ciepło będzie rozprowadzać się po Twoich żyłach w całym organizmie. Dobre ubranie na lato to dla przykładu cienkie spodnie, szorty czy koszulki bez rękawów.

Co na głowę?

Kapelusze wspaniale zintegrowane z powszednią odzieżą dodadzą Ci błysku i stylu. Należy je nosić zawsze kiedy wychodzi się na dwór. Zapobiega to przed dostaniem się ciepła do głowy i w ten sposób utrzymuje chłód w całym ciele.

Kolor biały idealnym wyborem na lato

Czy wiesz, że biały kolor znacznie odbija ciepło? W ten łatwy sposób można zachować ciało w zimniejszej temperaturze i czuć się wygodnie. Unikaj noszenia jaskrawych okryć w czasie największych temperatur.