Najważniejsze wskazówki związane z zakupem odzieży używanej dla dzieci

2016-05-08 19:33

Masz zamiar kupić swojemu dziecku używaną odzież? To wystrzałowy pomysł by zakupić dobrej jakości pierwszorzędne ubrania w korzystnej cenie. Oto kilka porad połączonych z zakupem konfekcji używanej.

1. Sprawdź jakie sklepy masz w okolicy i odwiedzaj je tak często jak to tylko możliwe. Nie zapomnij, że zawsze jest szansa na ciekawy zakup. Ostatecznie z czasem zbudujesz pierwszorzędną garderobę dla najmłodszych.

2. Zbuduj listę przydatnych ubrań i trzymają ją w pobliżu. Dzięki przygotowaniu nie zapomnisz o najistotniejszych rzeczach a nadzwyczaj łatwo to zrobić w natłoku asortymentu.

3. Jeśli natrafisz na wspaniałe znalezisko, lecz nie będzie to stosowny rozmiar dla Twojego dziecka możesz pomyśleć o dzieciach przyjaciół lub krewnych. Takie ubranie możesz im przekazać jako mały upominek.

4. Pomyśl przed czasem. Sporo zimowych ubrań można odszukać w miesiącach letnich, takie warto nabywać po niższej cenie i przechować do surowszych dni. To samo można uczynić ze nazbyt dużymi ubraniami –w końcu dzieci prędko rosną.

5. Sprawdź jakość (oprócz spraw wyraźnych jak plamy, braki w guzikach, podarte szwy). Obróć ubranie w stronę światła naturalnego, niektóre wady nie są dostrzegalne w sklepowym oświetleniu.

6. Bądź pomysłowy. Możesz znaleźć niesamowite ubranie lecz nie będzie ono w stanie idealnym, znajdziesz kilka plam. Słabsze zanieczyszczenia można zwyczajnie wyprać. Jeżeli znajdą się takie, które  pomimo wypraniu ich w pralce wciąż utrzymują się, można je zatuszować cekinami, ozdobnymi łatami, rozetami itp.

7. Poznaj wytwórcę. Niektóre etykiety maja silniejszą wartość w trakcie sprzedaży, dzięki temu będzie można na takiej rzeczy  w dodatku wzbogacić się.

Więcej na temat odzieży uzywanej znajdziesz na Amerskład - odzież używana